Българските волейболисти играха много слабо и бяха разгромени от Русия в среща от турнира Лигата на нациите

Лигата на нациите

Българските волейболисти бяха разгромени от Русия с 0-3 гейма в третия мач в “Арена Армеец” от турнира Лигата на нациите. Така момчетата на Пламен Константинов спечелиха само една точка и два гейма в софийския турнир.

След вчерашния провал срещу Австралия днес настроението беше минорно. Нашите бяха загубили ума и дума още в самото начало. А руснаците наказват жестоко противниците си в такива случаи.

Още в първите разигравания се видя, че никой от българите не може да завърши атака. Руският блок омекотяваше всяко нападение, а точките в полза на “лъвовете” идваха само от сгрешени начални удари на противника.

Играчите на Сборная биеха брутални сервиси, без да се притесняват, че могат да сбъркат. Атаките им почти винаги минаваха чисто. Те поведоха от самото начало и без затруднения затвориха първия гейм с 25-17 за 26 минути.

Във втората част картината остана същата. Българите бяха равностойни до 4-4 и направиха няколко грешки. Учиков започна да завършва и руският блок вече не беше толкова убийствено ефективен. Но разликата се трупаше и геймът беше загубен с 15-25 за 23 минути.

В третата част имаше леко подобрение. Блокировачите Гоцев и Йосифов започнаха да завършват и успяха на няколко пъти да спрат съперника. Българите поведоха за пръв и последен път с 2-1.

Руският разпределител залагаше традиционно на атаки през центъра с Мусерски. Гигантът дори успя да забие чисто без да отскача. А сервисът му започна да влиза, което означаваше серия от точки.

Въпреки привидното равновесие разликата се трупаше в полза на Сборная. Имаше малко съживяване, когато след хубави изпълнения на Розалин Пенчев резултатът стана 15-17. Тогава на начален удар застана Мусерски. Третият гейм беше най-достойно загубеният с 21-25 за 28 минути.

Статистика: атаки: 25-38, блокове: 6-7, асове: 2-7, грешки: 24-18, спасявания 13-18.

България: Николай Учиков 10т., Валентин Братоев 5т., Виктор Йосифов 5т., Тодор Скримов 4т., Алекс Грозданов, Георги Сеганов, либеро – Теодор Салпаров. Резерви: Светослав Гоцев 5т., Розалин Пенчев 3т., Николай Пенчев 1т., Илия Петков. Старши треньор: Пламен Константинов.

Русия: Егор Клюка 16т;, Дмитрий Мусерски 13т., Антон Карпухов 8т;, Константин Бакун 8т., Иля Власов 5т., Игор Кобзар 2т., либеро – Алексей Кабешов. Резерва: Игор Филипов. Старши треньор: Сергей Шляпников.

Първият мач със Сърбия тотално срина психиката на българските волейболисти. Нашите съседи извадиха загубен мач и след това постигнаха още две пет геймови победи. Българите не взеха повече от един гейм. Играта им в София показа, че единствената цел е запазване на мястото в Лигата на нациите. Преки съперници са ни Канада, Австралия и Южна Корея, защото останалите тимове не могат да изпадат в първите седем години от турнира.